Zadbaj o swoją instalację parową z myślą o przyszłości

Wykorzystaj wszystkie okazje do usprawnień

W jaki sposób osiągniesz cele związane ze zrównoważonym rozwojem?

Współczesne wyzwania stawiają firmom coraz wyższe wymagania, jeśli chodzi o złożoność. Żonglowanie pomiędzy potrzebą utrzymania konkurencyjności w obliczu niemożliwych do przewidzenia kosztów energii, globalnej niepewności i braku stabilności ekonomicznej a spełnianiem celów związanych ze zrównoważonym rozwojem nie jest łatwe.

Wiemy, że nikt nie rozumie Twojej firmy tak dobrze, jak Ty. Dlatego usprawnienia procesów związanych z produktem są dla Ciebie najbardziej przejrzyste. Nasze 120-letnie doświadczenie w zakresie pary i kondensatu dowiodło jednak, że niemal w każdym przypadku jest miejsce na postęp.

Naszym celem jest wykorzystanie tego doświadczenia w celu określenia ukrytych możliwości, wprowadzenia zoptymalizowanych rozwiązań i zwiększenia potencjału operacyjnego, a także poprawy wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Popraw wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju

Cog image containing tick

Zidentyfikuj potencjalne możliwości wprowadzenia usprawnień

Cog surrounded by arrows

Zwiększ produktywność i popraw jakość

Bar chart showing downward trend

Zredukuj straty, zużycie energii i emisję CO₂

Rosette with tick

Zwiększ opłacalność

Image of head with a cog acting as the brain

Wykorzystaj do maksimum możliwości systemu

Demonstration of digital integrated solutions

Łączymy technologie z doświadczeniem, aby tworzyć zaawansowane rozwiązania

Układ pary i kondensatu to złożony i dynamiczny system techniczny. Kluczem do zrozumienia tego, gdzie można usprawnić poszczególne elementy, jest dokładna analiza Twojej niepowtarzalnej sytuacji.

Mierząc zachowanie systemu w danym okresie, jesteśmy w stanie uwzględnić zmiany w warunkach pracy i zagwarantować, że nic nie zostało pominięte.

Obecnie mamy możliwość wykorzystania najnowszych cyfrowych technologii pomiarowych, aby zapewnić kompleksowe wyniki. Nasze najnowsze rozwiązania cyfrowe łączą odwadniacze GESTRA BK i MK z naszym sprzętem do sterowania kotłem bazującym na panelu obsługi URB, jak również platformą oprogramowania Strata. W połączeniu z bezprzewodowym monitorowaniem strategicznie wybranych punktów temperatury daje to niezrównany obraz wydajności Twojego systemu.

Analiza tej biblioteki danych, w połączeniu z naszą ekspercką wiedzą dotyczącą pary, umożliwia określenie dokładnych i możliwych do wprowadzenia zaleceń w zakresie tego, gdzie usprawnienia przyniosą najwięcej korzyści.

Dlaczego GESTRA stanowi logiczny wybór?

Gromadzenie właściwych danych to jedno. Umiejętność prawidłowego zinterpretowania tych danych i stworzenia dokładnych zaleceń to już inna kwestia. Inżynierowie ds. audytu firmy GESTRA to eksperci ds. analizy danych, którzy identyfikują występujące wzorce i interakcje pomiędzy różnymi parametrami (tj. ciśnieniem, temperaturą i przepływem).

Doświadczenie to, jak również umiejętność łączenia różnych wątków w spójną analizę, jest kluczem do jeszcze lepszej produktywności.

Dzięki praktycznemu, kompleksowemu i zindywidualizowanemu podejściu do sytuacji każdego z klientów osiągnęliśmy światowej klasy renomę w zakresie doskonałości usprawnień układów pary i kondensatu. Teraz, dzięki najnowszemu oprogramowaniu, mogliśmy jeszcze bardziej usprawnić ten proces.  Inżynierowie firmy GESTRA, uzbrojeni w dane gromadzone przez określony czas, będą posiadać zaawansowaną wiedzę na temat potencjalnych usprawnień systemu, zanim w ogóle pojawią się w obiekcie klienta.

Ciągły pomiar ujawni potencjalne problemy znacznie wcześniej niż nastąpiłoby w ramach bardziej tradycyjnego podejścia. Weźmy na przykład pod uwagę coroczne badanie odwadniaczy. Jeśli odwadniacz ulegnie awarii wkrótce po badaniu, upłyną miesiące do kolejnego audytu, w trakcie którego problem zostanie wykryty. To długie miesiące strat pary, a tym samym zmarnowanej energii, dodatkowych kosztów, spadku produktywności i gorszych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dzięki ciągłemu monitorowaniu to prawdopodobieństwo jest jednak istotnie mniejsze.

Już dziś zadbaj o swoją instalację parową z myślą o przyszłości

Skontaktuj się z nami już dziś

Skontaktuj się z lokalnym zespołem GESTRA

Pomożemy Ci znaleźć rozwiązania odpowiednie dla danej branży. 

+48 58 306 10 10

Skontaktuj się z lokalnym zespołem GESTRA.

 

Możemy pomóc w podniesieniu wydajności instalacji już dziś

Nasi eksperci branżowi skontaktują się z Tobą wkrótce.