Środki chemiczne

Systemy parowe do zrównoważonej produkcji środków chemicznych

Jako producent środków chemicznych prawdopodobnie korzystasz z pary, która stanowi najważniejsze źródło energii termicznej Twoich procesów. Wielu producentów przemysłowych korzysta z pary, co jest oczywiste – jest ona bardzo wydajna przy wymianie ciepła, a przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu można ją łatwo kontrolować. Para przemieszcza się w sposób naturalny bez potrzeby użycia pomp oraz wymaga mniejszych i lżejszych rur niż alternatywne metody korzystania z energii termicznej. 

korzyści płynące z dobrze działającego systemu

Bullseye

Precyzyjna temperatura kontroli

Segmented pie chart

Doskonała wymiana cieplna

Connected cogs

Zwiększona produktywność i efektywność procesu

Water drop containing flash symbol

Możliwości oszczędzania energii, wody i redukcji kosztów

Waste to Energy power plant icon

Maksymalne odzyskiwanie energii

Zrównoważona produkcja środków chemicznych

W jaki sposób Twój układ parowy może Ci pomóc?

Sektor chemiczny, tak jak każdy przemysł produkcyjny mierzy się z coraz większymi naciskami podjęcia działań w zakresie zapewnienia zrównoważonego rozwoju procesów i zmniejszenia produkcji dwutlenku węgla.

Optymalizacja procesów wykorzystujących parę i zagwarantowanie skuteczności w całym systemie może mieć pozytywny wpływ na zużycie energii i ślad węglowy, a my pokażemy Ci jak to osiągnąć.

Efektywny układ parowy będzie produkował niewielką ilość odpadów i zwróci większą ilość kondensatu do kotła, co zapewnia wyjątkowy zwrot z inwestycji i szereg korzyści związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Oprócz korzyści wynikających ze zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji węglowej, wydajnie pracujący układ parowy zapewni krótsze czasy przestoju, doskonałą wydajność i jakość produktu.

 Korzyści związanych ze zrównoważonym rozwojem

 • Para wysokiej jakości zapewnia skuteczniejszą wymianę ciepła – ma to pozytywny wpływ na wydajność procesu i oszczędność energii.
 • Odzyskany kondensat umożliwia ponowne wykorzystanie środków chemicznych do uzdatniania wody zasilającej.
 • Im więcej gorącego kondensatu jest zwracane, tym mniejsze zapotrzebowanie na dodawanie i podgrzewanie świeżej wody.
 • Zwracany gorący kondensat nie jest spuszczany jako ściek, co jest marnowaniem zasobów i ma znaczny wpływ na środowisko.
 • W celu maksymalizacji efektywności parę do przedmuchiwania można oddzielić od kondensatu i wykorzystać ją do wspomaganego zastosowania ogrzewania ciśnieniowego (zamiast odprowadzania do atmosfery, co jest nieestetyczne i nieoszczędne).
 • Ponowne wykorzystanie energii cieplnej w gorącym kondensacie oznacza mniejsze zużycie energii do podgrzania wody zasilającej, co z czasem może się przełożyć na znaczne oszczędności.

Nasze rozwiązania w zakresie oszczędzania energii

 • Flash recovery vessel packages
  Our Flash recovery vessel packages

  Flash recovery vessel packages

  Separating flash steam from the returned condensate so it may be used to supplement applications is a very practical, and relatively simple way to make additional energy savings. To make the best use of flash steam, we offer flash recovery solutions that can be designed to suit your application requirements.

  Our Flash recovery vessel packages
 • Condensate recovery pumps packages
  Our condensate recovery pump packages

  Condensate recovery pumps packages

  Our condensate pump packages can be designed and supplied ready to install, in line with your individual requirements, to collect hot condensate and return it to the boilerhouse to ensure the heat energy is not wasted.

  Our condensate recovery pump packages
 • Condensate contamination detection packages
  Our Condensate Contamination Detection Packages

  Condensate contamination detection packages

  If concerns about contamination is stopping you from recovering and reusing your condensate, we offer contamination detection solutions that will automatically divert condensate if contaminants are found – this allows for suitable condensate to be recovered without concern and ensures you are able to avoid unnecessary waste.

  Our Condensate Contamination Detection Packages
 • Steam trap management service packages
  Our Steam Trap Management Service Packages

  Steam trap management service packages

  Steam traps are undeniably one of the most essential steam system components, and it is critical to ensure your steam trap population is healthy for your system to be operating at its best. Speak to us to find out about our steam trap management options – designed to give you piece of mind about your steam trap population.

  Our Steam Trap Management Service Packages

Flash recovery vessel packages

Separating flash steam from the returned condensate so it may be used to supplement applications is a very practical, and relatively simple way to make additional energy savings. To make the best use of flash steam, we offer flash recovery solutions that can be designed to suit your application requirements.

Our Flash recovery vessel packages

Jeśli interesują Cię dodatkowe informacje o tych rozwiązaniach, skontaktuj się z nami, aby omówić swoje wymagania i jak możemy wspierać Cię w odzyskiwaniu energii.

Rozwiązania parowe, które usprawnią skuteczność procesu

Nasi klienci w branży chemicznej oczekują produktów wysokiej jakości, które spełniają normy regulacyjne oraz są produkowane z wykorzystaniem metod i materiałów pochodzących ze zrównoważonego rozwoju. 

Zdajemy sobie sprawę, że w sektorze chemicznym utrzymanie równowagi pomiędzy ciągłym działaniem zakładu, maksymalizacją czasu sprawności produkcji wraz z wydajnym wykorzystaniem surowców przy jednoczesnym poszukiwania alternatyw zrównoważonego rozwoju i redukcji wpływu na środowisko jest potężnym wyzwaniem. 

Jesteśmy przygotowani wspierać Cię w trakcie identyfikacji możliwości, które zapewnią opłacalne zyski w wydajności przy jednoczesnym usprawnieniu produktywności.

Podgrzewanie instalacji, zarządzanie kondensatem, wymiana ciepła, zastosowania dotyczące redukcji ciśnienia, sterowanie temperaturą i ciśnieniem, chłodzenie przegrzanej pary oraz zastosowania związane z połączeniami termokompresyjnymi - to wszystkie obszary, w których możemy Ci zapewnić wsparcie i rozwiązania.

Korzyści wynikające z współpracy z GESTRA

wysokiej jakości rozwiązania parowe są zaprojektowane tak, by zapewniać maksymalną wydajność

pokażemy Ci jak oszczędzać energię i zmniejszyć emisję

nasze produktu są zaprojektowane i zbudowane z myślą o trwałości, , a więc możesz oczekiwać mniejszych czasów przestoju i ciągłego działania

dzięki naszym wysokowydajnym produktom i rozwiązaniom ograniczysz zakres prac konserwacyjnych

możemy pomóc Ci w identyfikacji wszystkich możliwości usprawnienia skuteczności procesu

nasi eksperci GESTRA są na całym świecie, więc zawsze jeden z nich będzie do Twojej dyspozycji

Skontaktuj się z lokalnym zespołem GESTRA

Pomożemy Ci znaleźć rozwiązania odpowiednie dla danej branży. 

+48 58 306 10 10

Skontaktuj się z lokalnym zespołem GESTRA.

 

Możemy pomóc w podniesieniu wydajności instalacji już dziś

Nasi eksperci branżowi skontaktują się z Tobą wkrótce.

 

Dotyczące przemysłu chemicznego