Zrealizuj swoje cele

Rozwiązania dla współczesnych elektrowni

W dzisiejszym świecie elektrownie muszą się coraz częściej dostosowywać do fluktuacji zapotrzebowania na moc. Powoduje to występowanie częstszych rozruchów i odstawień, pracy przez krótsze okresy czasu i przy minimalnym obciążeniu oraz nagłych zmian moc wyjściowej.

Zobacz naszą animację

Rozwiązania, które zwiększą elastyczność i niezawodność Twojej elektrowni

Rozwiązania GESTRA są zaprojektowane do aplikacji cechujących się trudnymi warunkami eksploatacji. Spełniają one wciąż ewoluujące wymagania współczesnych elektrowni.

Częste rozruchy i odstawienia stanowią duże obciążenie dla urządzeń technologicznych w elektrowni, co zwiększa prawdopodobieństwo awarii. Konserwacja systemów może wymagać wysokich nakładów finansowych i czasu, dlatego znalezienie niezawodnych rozwiązań jest kluczem również do zwiększenia elastyczności elektrowni.

Ważnym warunkiem skrócenia czasów rozruchu elektrowni jest wyeliminowanie nieszczelności w układach pary i wody. Jako partner w zakresie systemów parowych i wodnych GESTRA oferuje wsparcie w formie przeglądu Twojego układu spustów i odwodnień. Dzięki optymalnej pracy tego układu zapewnisz sobie skrócenie czasów rozruchu i oszczędność energii.

Rozwiązania marki GESTRA to produkty precyzyjnej inżynierii, nastawionej na trwałość i wydajność. Dzięki ponad 100-letnim doświadczeniom w obszarze systemów parowych i wodnych łączymy wiedzę branżową z wypracowanymi w Niemczech zasadami projektowania. Rezultatem jest szereg wysokowytrzymałych i wszechstronnych rozwiązań, dostosowanych nawet do najbardziej ekstremalnych warunków eksploatacji.

Rozwiązania wspierające potrzeby Twojej elektrowni

Wszędzie tam, gdzie wymagana jest większa częstotliwość rozruchów i skrócenie czasu rozruchów decydujące znaczenie ma eliminacja nieszczelności w obiegach pary i wody. 

Rozwiązania firmy GESTRA umożliwiają ją to zarówno dzięki zastosowaniu zaworów sterowanych z całkowicie szczelnym zamknięciem metal-metal, jak i energooszczędnym odwadniaczom.

Całkowicie szczelne zawory spustów i odwodnień przyspieszają rozruch, redukują nakłady konserwacyjne i koszty uzupełniania wody, a także zwiększają efektywność elektrowni.

Aplikacje wysokociśnieniowe wymagają niezawodnych, wydajnych i wytrzymałych produktów. Standardowe zawory odcinające nie spełniają wymogów związanych z układami spustów i odwodnień. Proces erozji wewnętrznej może się w nich rozpoczynać już pod ciśnieniem 30 bar g. 

Pionierska technologia produkcji, a także konstrukcja i skład metalurgiczny części wewnętrznych, zapewniają wysoką żywotność zaworów firmy GESTRA i redukują nakłady na konserwację nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Wymiana zaworów jest czasochłonna i droga. Wymaga przy tym wielu prac, włącznie z wycięciem zaworów, ponownym spawaniem, obróbką termiczną, testami nieniszczącymi i dopuszczeniem do ruchu. Zawory GESTRA to rozwiązanie, o którym po zamontowaniu można spokojnie zapomnieć.

W odróżnieniu od innych zaworów posiadających przyłącza spawane, zawory GESTRA ZK są przystosowane do naprawy bez demontażu z instalacji. Konstrukcja części przepływowej zaworu umożliwia szybką inspekcję i w razie konieczności łatwą wymianę części, co redukuje czas czynności konserwacyjnych, a więc i koszty wymagane w celu zapewniania optymalnej pracy systemu.

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci osiągnąc Twoje cele w zakresie efektywności i niezawodności

+48 58 306-1010

Skontaktuj się ze swoim lokalnym przedstawicielem GESTRA

E-mail do eksperta

Nasz zespół ekspertów chętnie pomoże Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej elektrowni