Utrzymanie produktywności w przemyśle naftowym i gazowym

Ograniczenie kosztów i ryzyka w celu zwiększenia dostępności instalacji

Niezwykle solidne rozwiązania firmy GESTRA

Na współczesnych rynkach wzrasta zapotrzebowanie na ropę i gaz po niższych kosztach. Branża szuka sposobów na zwiększenie wydajności produkcji, wprowadzając nowe strategie podejmowania decyzji i modele działania. Aby osiągnąć te cele, rafinerie potrzebują partnerów, którzy rozumieją zastosowania w tej wyjątkowej branży.

Potrzebują partnera, który zrozumie presję związaną z wydobywaniem i rafinacją w zmiennym i nieprzyjaznym otoczeniu. W takim środowisku rafinerie muszą odpowiednio zintegrować produkty i procesy, dlatego wybierają firmę GESTRA.  

 

Wspomaganie rozwoju dzięki optymalizacji procesów

Pierwszym krokiem do zwiększania produktywności dowolnego zakładu jest analiza stosowanych procesów. Zmiana technologii i przepisów może oznaczać możliwość dostosowania wcześniejszych rozwiązań i spowodować oszczędność czasu oraz kosztów.

Istnieje możliwość całkowitego wyeliminowania niektórych procesów.

Automatyzacja to od dawna dostępne rozwiązanie i jeden ze sposobów uzyskania wyższego poziomu produkcji i bezpieczeństwa, ponieważ usprawnia realizację procesów.   

Engineers walking outside the plant

Unikanie ryzyka dotyczącego kondensatu

Zarządzanie kondensatem to proces istotny dla wydobycia i przetwarzania ropy oraz gazu. Brak aktywnego zarządzania uniemożliwi efektywne odprowadzanie kondensatu, co w najgorszym przypadku spowoduje wahania temperatur i uderzenia wodne.

Niektóre procesy, takie jak krakowanie, zależą od utrzymania tej samej temperatury w całym procesie.  

Jeżeli wahania temperatury będą zbyt duże, może to doprowadzić do powstawania wadliwych produktów i straty czasu na poszukiwanie przyczyny problemu przez inżynierów.   

Skoncentrowanie się na tym procesie może wydłużyć czas eksploatacji urządzeń, a także zapewnić oszczędność energii i utrzymanie wysokiego poziomu produkcji.

Doświadczenie, któremu możesz zaufać

Każdy zakład jest inny, charakteryzuje różnymi warunkami pracy i wymaganiami dotyczącymi produkcji. Doświadczenie GESTRA związane z przemysłem naftowym i gazowym zapewnia klientom rzeczywiste korzyści dzięki zrozumieniu potrzeb biznesowych w czasie.

Lokalny inżynier GESTRA zapewni wsparcie techniczne, dostęp do najwyższej klasy rozwiązań, dzięki którym nowoczesny zakład dostosuje się do wyzwań przyszłości, osiągając optymalną efektywność działania.

Lokalni specjaliści ds. zastosowań pary wodnej i kondensatu

Pomożemy Ci znaleźć rozwiązania odpowiednie dla danej branży