Globalny Szczyt Klimatyczny

Kierowanie działaniami związanymi ze zmianami klimatycznymi

Kierowanie działaniami związanymi ze zmianami klimatycznymi: Globalny Szczyt Klimatyczny

To wydarzenie, organizowane podczas Konferencji Stron Narodów Zjednoczonych (Conference of the Parties, COP), łączy liderów biznesu i decydentów w wysiłkach ukierunkowanych na opracowanie praktycznego podejścia do przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Podczas ubiegłorocznego wydarzenia w Glasgow Rachel Pallett (Steam Business Development Director, Spirax Sarco) dołączyła do panelu dyskusyjnego pt. Inwestowanie w przyszłe innowacje na rzecz czystej energii.

Rachel zauważyła, że miejsca i czasu udostępniania energii ze zrównoważonych źródeł nie zawsze można dopasować do rzeczywistych potrzeb, a równie istotnym problemem jest efektywność tego procesu. Inwestowanie w efektywność ma tak samo krytyczne znaczenie, jak inwestycje w samą energię odnawialną.

GESTRA i Spirax Sarco pełnią wiodącą rolę w procesie opracowywania rozwiązania modernizacyjnego, które pozwala na przekształcanie kotłów parowych napędzanych paliwami kopalnymi w kotły zasilane energią elektryczną. Dzięki temu powstanie niskokosztowa alternatywa dla wymiany całego urządzenia, a ponadto firmy zyskają możliwość szybszego osiągnięcia zerowego poziomu zużycia energii netto.

W GESTRA jesteśmy przekonani, że fantastyczne możliwości pary w przenoszeniu energii cieplnej uzasadniają inwestycje w jej przyszłe wykorzystanie, a ponadto z entuzjazmem angażujemy się we wsparcie poszczególnych branż w osiąganiu wyznaczonych celów z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Podczas tegorocznego Globalnego Szczytu Klimatycznego Amanda Williams, Head of Sustainability (Steam Specialties) dołączy do panelu zatytułowanego Skalowanie innowacji i funduszy na dekarbonizację przemysłu ciężkiego. Sposób wdrażania metod operacyjnych opartych na obniżonej emisji dwutlenku węgla przez tytanów produkcji przemysłowej stanowi jedno z najważniejszych wyzwań w procesie osiągania celów z zakresu zatrzymania zmian klimatycznych.

Globalny Szczyt Klimatyczny

Dowiedz się więcej o Globalnym Szczycie Klimatycznym i zarejestruj się na jedno z tegorocznych wydarzeń online