Badania odwadniaczy

Poprawa wydajności instalacji

Ponad 40 lat rozwoju odwadniaczy w celu zapewnienia bezpieczeństwa

Instalacja kondensatu wymaga regularnej kontroli w celu utrzymania optymalnych warunków pracy. Bez odpowiednich i regularnych kontroli odwadniaczy, wydajność instalacji kondensatu może się bardzo szybko obniżyć. Niekontrolowane gromadzenie kondensatu w przewodach parowych prowadzi do powstawania uderzeń wodnych, zagrażających nie tylko urządzeniom i produkcji, ale także bezpieczeństwu pracowników. Sprzęt i procedury testowe GESTRA, w których najważniejsze jest bezpieczeństwo, to pionierskie rozwiązania od ponad 40 lat. Zaawansowana technologia ultradźwiękowa umożliwia wykrywanie utraty pary i problemy z oddzielaniem kondensatu nawet w najniebezpieczniejszym środowisku.

Znajdowanie możliwości oszczędzania energii w zakładzie

Odwadniacze to jedne z pierwszych elementów, które należy przebadać, aby obniżyć wydatki na energię.  Bez harmonogramu regularnej i zaplanowanej konserwacji awarii ulega zwykle około 15–25% odwadniaczy.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że kilka niesprawnych odwadniaczy nie stanowi dużego problemu, dopóki nie wzrośnie zużycie energii.  Obliczenia wykonane dla przeciętnego zakładu wykazały, że awaria tylko pięciu standardowych odwadniaczy w linii usuwania kondensatu oznacza stratę do 100 ton pary z kotła i 20 ton CO2 rocznie.  Tylko w przypadku samych kosztów wytwarzania pary oznacza to zmniejszenie przychodów, a nierozwiązany problem będzie narastał.

Two engineers in hi-vis inspecting equipment

GESTRA zapewnia pomoc przy niezależnym testowaniu odwadniaczy

Twoja firma może wymagać obecności inżynierów w celu regularnego przeprowadzania testów odwadniaczy w zakładzie. Lokalny inżynier GESTRA może zapewnić wsparcie w tym zakresie, ale niektóre firmy mogą zdecydować osamodzielnym zarządzaniu tym procesem. Kompleksowe szkolenia przeprowadzane przez GESTRA oraz intuicyjne i łatwe w obsłudze urządzenia do testowania odwadniaczy umożliwiają regularne i niezależne przeprowadzanie testów, co ułatwia efektywniejsze zarządzanie niezawodnością, zużyciem energii i bezpieczeństwem zakładu.

Odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie

Działania podejmowane przez GESTRA w zakresie badań i rozwoju pozwoliły opracować sprawdzone rozwiązania, które z czasem zostały ulepszone. Bez względu na to czy firma przeprowadza własne badania odwadniaczy czy współpracuje z GESTRA, ma pewność inwestowania w jej doświadczenie i sprawdzoną technologię. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy w różnych branżach, lokalny inżynier GESTRA pomoże znaleźć rozwiązanie spełniające wymagania danej firmy.  

Lokalni specjaliści ds. zastosowań pary wodnej i kondensatu

Pomożemy Ci znaleźć rozwiązania odpowiednie dla danej branży