Wyższa wydajność zakładu

Jeden cel naraz

Twój partner w branży instalacji parowych

Definicja optymalnego działania różni się w zależności od miejsca w zakładzie. W niektórych przypadkach najważniejsze są koszty, a w innych priorytet stanowi czas działania systemu i jakość produktów. Utrzymanie tej równowagi przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z wymaganiami zmieniających się przepisów wymaga zastosowania różnych umiejętności i profesjonalnego wsparcia. Twoja firma potrzebuje partnera, który rozumie jej unikatowe problemy. GESTRA to potrafi i oferuje potrzebne wsparcie — doradztwo dotyczące produktów, analizę procesów oraz konsultacje w zakresie projektowania instalacji.

Połączenie wydajności, jakości i oszczędności energii

Realizowany proces opiera się na stałej dostępności pary o prawidłowym nasyceniu i temperaturze. Kotłownia musi działać ekonomicznie, ale wymaga także utrzymania efektywności energetycznej. W większości instalacji parowych oznacza to efektywne odprowadzanie kondensatu.

Na pierwszym etapie odwadniacze to pierwszy czynnik umożliwiający poprawę wydajności zakładu. Niesprawne odwadniacze nie tylko zwiększają koszty energii, ale także wpływają na utrzymanie stałej temperatury płynów procesowych, co negatywnie wpływa na jakość produktów i powoduje problemy z wydajnością.

Inne obszary analizy mogą obejmować kocioł oraz monitorowanie i automatyzację spójności jego działania. Dzięki pomocy doświadczonych inżynierów GESTRA dowiesz się jak uzyskać optymalną równowagę jakości i kosztów.

Engineers in hard hats inspecting equipment

Dostępność i niezawodność instalacji

Aby zakład działał z najwyższą wydajnością, należy zapewnić maksymalną dostępność instalacji. Dla wielu kierowników zakładów oznacza to proaktywną konserwację lub dostępność pomocy inżynierów. Uniknięcie niezaplanowanej konserwacji i przestojów powoduje, że zakład może działać z optymalną wydajnością.

Zarządzanie ryzykiem i spełnianie wymagań dotyczących zgodności z normami

W dynamicznie działającym zakładzie także konieczne jest zachowanie zgodności z normami i przepisami bezpieczeństwa. Ponieważ nasz świat podlega coraz większej globalizacji oraz osiągamy stały postęp technologiczny, przepisy ulegają zmianie. Potrzebujesz partnera, który działa według najnowszych procedur i zgodnie z obowiązującymi regulacjami.

Dążenie GESTRA do zachowania zgodności z przepisami i bezpieczeństwa umożliwi korzystanie z najnowszych rozwiązań. Lokalny inżynier GESTRA zapewni wsparcie w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska zastosowania pary wodnej i doradzi, w jaki sposób instalacja parowa ułatwi zachowanie bezpieczeństwa produktu. 

Znajdź równowagę

Każdy aspekt wydajności zakładu zależy od pozostałych, a wspólnie tworzą optymalne środowisko. Produkcja, kontrola kosztów i oszczędność energii — wszystko to musi mieć miejsce w bezpiecznym środowisku. GESTRA ma doświadczenie branżowe i wiedzę dotyczącą płynów procesowych umożliwiające realizację tych zadań.  Ze wsparciem lokalnych inżynierów GESTRA Ty także możesz zwiększyć wydajność zakładu.  

Lokalni specjaliści ds. zastosowań pary wodnej i kondensatu

Pomożemy Ci znaleźć rozwiązania odpowiednie dla danej branży