Studium przypadku

Firma chemiczna

W niemieckiej firmie chemicznej występowały straty energii w odwadniaczach.

Korzyści dla klienta

Klient

W znanej niemieckiej firmie chemicznej występowały straty energii w odwadniaczach.  W zakładzie chemicznych para wodna ma powszechne zastosowanie, a prawidłowo działające odwadniacze są niezbędne w codziennej produkcji.  Konieczne było znalezienie odpowiedniego partnera w celu opracowania jak najbezpieczniejszych i najefektywniejszych procesów.  Długotrwała współpraca z GESTRA była podstawą do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. 

Close up of worker in full ppe

Rozwiązanie

W zakładzie chemicznym konieczne było wdrożenie procesu testowania odwadniaczy umożliwiającego kontrolę stanu i wydajności instalacji parowej.  Identyfikacja niesprawnych odwadniaczy umożliwiła ich wczesną wymianę, zapewniając utrzymanie jakości produktu i oszczędność energii.  

Rządowa inicjatywa „Energy Scouts” była doskonałą okazją do wprowadzenia procesu we współpracy z GESTRA.  Firma zorganizowała szkolenie dla grupy praktykantów i zakupiła kilka testerów ultradźwiękowych VKP 40 Ex od firmy GESTRA. 

Tester ultradźwiękowy VKP 40 Ex to łatwy w obsłudze, przenośny zestaw do testowania umożliwiający identyfikację niesprawnych odwadniaczy. 
Zadaniem praktykantów było przeprowadzenie kontroli i identyfikacja odwadniaczy wymagających wymiany.

 

Wynik

Dzięki wsparciu i doradztwu GESTRA duża firma chemiczna zyskała oszczędność energii na poziomie 20%. 

Wdrożenie procesu testowania odwadniaczy za pomocą urządzeń GESTRA VKP 40 Ex pozwoliło określić, gdzie i kiedy należy wymienić niesprawne odwadniacze. 

Firma działa obecnie bardzo wydajnie , wiedząc, że może polegać na doświadczeniu GESTRA w tej skomplikowanej branży. 

Lokalni specjaliści ds. zastosowań pary wodnej i kondensatu

Pomożemy Ci znaleźć rozwiązania odpowiednie dla danej branży